ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4253403
*
nr 425 3403
Spegel
Oval, höjd: 83, avlutad
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 17:25:42
1
Vinnande bud
27/8 19:26:19
2
150 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: avlutad avlutat oval spegel speglar trären trärent
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 425 3403
Spegel
Oval, höjd: 83, avlutad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 17:25:42 | 1 | Vinnande bud |
27/8 19:26:19 | 2 | 150 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: avlutad avlutat oval spegel speglar trären trärent
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45